Apie
“kUokos plakatas” – fotomontažų memas, kuris sukuriamas į nuotraukoje protestuojančio politiko Kazimiero Uokos plakatą įmontavus nesusijusius vaizdus arba politiko pažiūroms prieštaraujančias idėjas. Memas žinomas dėl K.Uokos tiesmukų bandymų pašalinti pirmąjį fotomontažą iš Mykolo Klecko tinklaraščio.
Ištakos
Tinklaraščio “buržujaus rašinėliai” autorius Mykolas Kleckas dalyvavo 2012 m. gegužės 19 d. Vilniuje vykusioje “Teisingumo eisenoje”. Eisenos metu padarytomis nuotraukomis Mykolas pasidalino savo tinklaraštyje, o vienoje nuotraukoje, kurioje užfiksuoti už rankų besilaikantys politikas Kazimieras Uoka ir kunigas Robertas Grigas, tinklaraštininkas pakeitė politiko laikomą plakatą. Pakeistame plakate ironiškai siūloma įteisinti homoseksualų santuokas – K.Uoka visuomenėje žinomas kaip aršus kovotojas prieš gėjų teises. Pasak K. Uokos, originaliame plakate buvo žuvusio saugumo pareigūno V.Pociūno atvaizdas.
Pirmasis “kUoko plakato” fotomontažas Mykolo Klecko tinklaraštyje
Paplitimas
Memo “kUokos plakatas” paplitimui daugiausiai įtakos padarė politiko raginimai Mykolui Kleckui išimti fotomontažą. Gegužės 22 d. K. Uoka parašė laišką tinlaraštininkui su raginimui išimti fotomontažą iš savo įrašo.
K. Uokos el.laiškas tinklaraštininkui su raginimu išimti fotomontažą
Mykolui šį laišką patalpinus savo “Facebook” profilyje, LOLz.lt pasirodė apie tuzinas “kUoko plakato” fotomontažų, kaip protestas prieš politiko raginimus. Fotomontažai paplito ir kituose humoro portaluose – cha.lt, demotyvacija.lt, o tinklaraštininkas Skirmantas Tumelis sukūrė vaizdo klipą, kaip kuriamas fotomontažas.
K. Uokos raginimus išimti fotomontažą palydėjo kreipimusi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą. Visą kreipimosi ir susirašynėjimo eigą yra nuosekliai aprašęs pats Mykolas Kleckas savo tinklaraštyje.
Apie “kUokos plakato” fotomontažų skandalą rašė ir portalas 15min.lt.
Paruošė LOLz.lt © Atnaujinta: 2012-09-29